Dodge RAM 5x5. Ореви од пурпурна шипка за шипки 9 16- Шлеван метални ореви со метални ореви цврсти 4,5 високи ореви од желади на орев + специјален клуч за дизајн - тркала за зад

Dodge RAM 5x5. Ореви од пурпурна шипка за шипки 9 16- Шлеван метални ореви со метални ореви цврсти 4,5 високи ореви од желади

DEN 2.00

Достапност

Наменети за возила со 9/16-18 Карактеристики на темата : Се користат за тркала со 60 степени затегнати Спецификации за завршување : Стил : Затворено за затворање : Acorn , 60 големини на Degreet Hread : 9/16 "-18available Бои : Chrome, Black, Black, Сина, и црвена должина : 112ммвид : 22,8 mm Hex : 19мм Ве молиме, проверете ја големината што го користи вашето возило пред да нарачате. Завршувањето на овој удар на завртката се постигнува преку неколку различни фази. Како што е ладен фалсификуван јаглероден челик со засилена цврстина преку термичка обработка. е точен начин да се заврши тркалото. Тие имаат убава завршница со супериорен сјај заради дополнителниот слој на чист палто. Компатибилност : Купувачите се одговорни за избор на точна нишка, седиште и тип на орев за нивната примена. Ве молиме осигурете се дека Вашата должина на навој е најмалку 1/4 "(6мм) пократка од должината на орев наведена погоре. Во спротивно, можеби ќе ви треба нашиот продолжен модел на орев. Ве молиме, осигурете се дека го купувате точниот модел на орев за орев за типот на седиштето на тркалото. Овие ореви одговараат на повеќето фабрички тркала, но може или не може да одговара во зависност од вашето тркало. Ве молиме, осигурете се пред да ја купите фотографијата не ја прикажува супериорната завршница на тркалото. Големина и табела на теренот Теренот се мери со растојанието помеѓу навои или мерење на навои по инч за не-метрични големини на обетка. Подолу е табела на која се прикажани некои од популарните марки и модели на автомобили, како и нивната соодветна големина и теренот. Направете и модел Година на низата и теренот Дакота 2 WD 4 WD 2005 - 2008 9/16-18 RAM 1/2 тон Камион 2 Затоа, F20 & F350 автомобили од 1988 до 1998 година имаат ореви на тркала со 9/16 ", на пример. 24. 24 Компјутерот Dodge RAM 5x5.5 Purple Spike Lug Nuts 9/16-18 Spiked Metal Lug Nuts Solid 1 Piece 4,5 "Tald Acorn Lug Nut + 1 Special Design Key - Последователни тркала се вклопуваат во Dodge RAM 1500 Тешка должност.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката