Уметноста На Бучава-Бучава Во Градот: Живеат Во Токио-ЦД

Уметноста На Бучава-Бучава Во Градот: Живеат Во Токио-ЦД

DEN 1.67

Достапност

"Бучава Во Градот" е нов албум во живо На британскиот примерок пионери Уметноста На Бучавата. Објавен 35 години откако бендот првпат свиреше Во Јапонија, албумот содржи комплетен концерт Од Токискиот Нихон Сеиненкан снимен во август 1986 година. Определување вклучуваат "Питер Ган", "Нозе", "Параноимија" и првото издание од 1986 година во живо изведби на "Око На Игла" и "Во Расположение". На сцената Се Ана Дадли и Џеј Џеј Џеџалик со Дејв Бронза на бас, Сајмон Моретон на перкусии, Пол Робинсон на тапани и Бучавата (Кејти Хумбл, Пепе Лемер и Линда тејлор) на вокал. ОВА ЦД беше овозможено кога Ана Дадли, ЈЕЈ Јецалик и Гери Ланган се вратија во Токио на состаноци во живо во 2017 година. Откриле дека концертот во 1986 година бил снимен за фм радио емитувањето и музичкиот новинар Јан Пил (кој ги напишал белешките на лагер и се приклучил на бендот на турнејата во 2017 година), ги пронашол оригиналните главни ленти со повеќе траки до трезорот во Лондон. Снимките беа измешани оваа година Од Гери Ланган, а останатото е историја. Овој албум во живо прекрасно ја претставува уметноста На турнејата За Видлива Тишина Во Средината на Осумдесеттите години, истовремено совршено документирајќи еден од нивните први концерти во Токио. Ова е првпат "Бучава Во Градот" да биде објавена НА ЦД. Уметноста На Бучава-Бучава Во Градот : Живеат Во Токио 1986-Цд Издавачка Куќа : Музика НА ЦД. Музички Жанр : Посебен Интерес.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Чудно Движење
  • Новак

Чудно Движење

DEN 508.80

Дигитално ремастерирано и проширено две ЦД изданија на вториот и последен албум На кевин Којн со сирена