Заливот мел Претставува Слатко И Ниско

Заливот мел Претставува Слатко И Ниско

DEN 0.33

Достапност

Сладок и Лоудаун, филмот На Вуди Ален од 1999 година, го глуми шон Пен како легендарниот, но фиктивен џез гитарист Од 30-тите, Емет Реј. Емет се сметаше себеси за втор најголем џез гитарист во светот покрај Џанго Рајнхард. Разновидниот Хауард Алден ги свиреше сите делови на соло акустична гитара за филмот, како и тренерот На Г-Дин Пен да свири гитара за неговата улога (за што овдедоби номинација За Оскар, најдобар актер). Оваа книга содржи белешки за белешки и во стандардна нотација и во јазичето на толкувањата и импровизациите на класичните стандарди од 1930-тите, како и оригинални парчиња соло гитара напишани од долгогодишниот музички директор На Вуди, џез-пијанистот Дик Хајман. Слаткото и Ниското Ниво придонесоа многу за неодамнешното обновување на интересот и заживување на лулашката и циганската џез гитара. Работата на гитарата на хауард е топол и личен пример за безвременскиот музички речник на свинг гитара. Заливот мел Претставува Сладок И Низок (Мек).


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката