Маица на Тим Бартон пред Божиќниот град Крепин Момче

Маица на Тим Бартон пред Божиќниот град Крепин Момче

DEN 271.84

Достапност

Маицата на Тим Бартон на кошмарот пред Божиќниот град Крепин Момче (мала, 6/7) Кошмар пред Божиќ е филмот за фантазии на ремек-дело на Тим Бартон. Тоа е приказна за Jackек Скелингтон, битие од градот за Ноќта на вештерките. Кога дознава за Божиќ, тој одлучи дека сака да го прослави и тој празник. Пред да го знае тоа, тој ја узурпира улогата на Дедо Мраз. Неговите подароци се малку необични, но тој го прави како што треба. И покрај неговото силно лице, кралот на тиква Jackек е чувствителна душа. Вистинска приказна. Оваа кошула има преден дизајн на Jackек Скилингтон облечен во костум од Дедо Мраз, ласкава низ градот и дава подароци. Направено од 50% памук/50% полиестер. Jackек Скелингтон испорачува подароци пред графички дизајн. Машинско миење/сушење суво. 50% памук/ 50% полиестер. Наведен во големината на момчето. Официјално лиценциран производ на Дизни.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката