Бен Хоган Машка И Голема Машка Лента За Голф Поло Кошула, До 5XL

Бен Хоган Машка И Голема Машка Лента За Голф Поло Кошула, До 5XL

DEN 295.68

Достапност

Освежете ја облеката за голф Со Машката Голф Поло Кошула Со Ленти За Гради Бен Хоган. Печатењето на градите со пруги додава привлечни детали додека изработката на дрес ја прави кошулата за голф мека и удобна за носење. Додаденото истегнување во ткаенината ја максимизира флексибилноста и вашиот опсег на движење. Само јака и плакета со три копчиња го комплетираат класичниот поло стил. Изгледајте остро на или надвор од теренот за голф во овој машки врв за голф. Технологијата што ја отстранува влагата помага да се чувствувате суви. Вградената заштита од сонце помага во блокирање на штетните УВ зраци.Рашири ткаенина помага да се зголеми удобноста и мобилноста.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката