8' 11' Кафеава И Зелена Цветна Правоаголна Површина Фрли Килим

8' 11' Кафеава И Зелена Цветна Правоаголна Површина Фрли Килим

DEN 1.33

Достапност

Од Колекцијата Estрела, овој извонреден килим ќе додаде живот на секој простор! Килимот се одликува со апстрактни и природни светски обрасци во комбинација на светли бои што го прави дополнување на секој домашен декор од задебелен до суптилен и сѐ помеѓу. Овој килим е идеален за сместување во дневна соба или спална соба и сигурно ќе ви го разубави денот. Карактеристики на производот : боја(И) : портокалова, пуце, виолетова, црвена, златна, сива, зелена, темносина, светло сина, розова, виолетова, кафеава, беж, светло зелена и виолетова. Машина ткаени. Среден куп. Поддршка : да. Модерен стил со цветен дизајн. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 8' широк х 11 ' долг. Висина на купот : 0,5". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : памук Кафеава и зелена правоаголна површина фрли килим. Машина ткаени; висината на купот е 0,5 инчи. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 8 стапки и долг 11 стапки.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката