Луисвил Slugger Zephyr Серија 12.5 Бејзбол Ракавица, Фрлање Лева Рака

Луисвил Slugger Zephyr Серија 12.5 Бејзбол Ракавица, Фрлање Лева Рака

DEN 2.33

Достапност

Однеси ме на игра со топка! Подгответе се да го водите вашиот тим до успех кога ќе бидете вооружени со Луисвил Слаггер Зефир Левак Женски Бејзбол Ракавица. Оваа висококвалитетна ракавица е дизајнирана со врвен Бивол за оптимизирање и за маневрирање и за издржливост. Екстра-мекиот материјал ќе седи удобно на вашата кожа и може да се пофали со дополнително полнење за да помогне да се спречат модринки и да се намали убодот на ударот. Без разлика дали започнувате во малите лиги или сте во 9-та ининг во кариерата, Бејзбол Ракавицата Луисвил Ќе ви помогне да играте најдобро. Луисвил Slugger Битие Бејзбол Ракавица прави совршен избор за рекреативни и натпреварувачки игри на бејзбол. Конструкција со лева рака оптимизирана за жени. Формулиран за да се чувствува меко и удобно против вашата кожа. Издржлив дизајн изработен од биволска кожа од врвен степен. Двострана модринка-штитник го намалува ударот и убодот. Погоден за употреба од бејзбол играчи од сите нивоа на вештини од почетник до напреден.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката