Смирувачка Јака За Кучиња, Мирис На Лаванда Камилица, Јаки

Смирувачка Јака За Кучиња, Мирис На Лаванда Камилица, Јаки

DEN 1.33

Достапност

ПОВЕЌЕ од една деценија, СЕНТРИ работеше рамо до рамо со водечките експерти за миленичиња и врвните универзитети кои истражуваа ефективни начини да им помогнат на миленичињата да водат посреќен, помалку стресен живот и да ги зајакнат своите врски со нивните сопственици. Кучињата и кученцата не можат да зборуваат, па начинот на кој покажуваат дека се исплашени, фрустрирани или не се чувствуваат добро е да го променат своето однесување како прекумерно лаење, несоодветно обележување, деструктивно однесување и да бидат антисоцијални. СТРАЖАРСКАТА Смирувачка Јака за Кучиња брзо ослободува феромон преку јака што лесно се лизга што помага да се ублажат проблематичните однесувања предизвикани од патување, грмотевици, нови посетители во домот, па дури и воведување ново милениче во семејството. Јаката ќе продолжи да ослободува смирувачки феромон за вашето куче до 30 дена. Доброто однесување е веднаш зад аголот со ПРОИЗВОДИ за смирување во ДОМОТ. СТРАЖАР Смирувачка Јака За Кучиња, Мирис На Камилица од Лаванда, 3 Јаки оваа смирувачка јака помага да се намали прекумерното лаење. Помага да се намали одговорот на стресот на кучето со намалување на стравот од гласни звуци, како што се грмотевици и огномет. Оваа смирувачка јака помага да се елиминира несаканото и деструктивно однесување. Оваа долготрајна јака ослободува феромон за намалување на стресот 30 дена. ПОВЕЌЕ од една деценија, СЕНТРИ работеше рамо до рамо со водечките експерти за миленичиња и врвните универзитети кои истражуваа ефективни начини да им помогнат на миленичињата да водат посреќен, помалку стресен живот и да ги зајакнат своите врски со нивните сопственици.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката