Калимба Заштитник За Прсти Силиконски Анти-лизгачки Палец Пијано Прст Ракав

Калимба Заштитник За Прсти Силиконски Анти-лизгачки Палец Пијано Прст Ракав

DEN 383.84

Достапност

Опис. Оваа ставка е силиконски чувар На прсти Калимба. Тоа ќе обезбеди тампонирање на прстот, ќе го намали притисокот и заморот на прстот откако ќе играте Калимба долго време. Може да го поддржи прстот и да го намали абењето на прстот. Карактеристики. - Боја : Зелена. - Материјал : силикон. - Големина : 3, 00Х2, 50Х2, 50см/1, 18Х0, 98Х0, 98ин. - Произведени од силиконски материјал и еколошки. - Дизајн на дупки, дише и удобен, лесен за употреба. - Не само што можат да ги заштитат прстите од болка, туку и флексибилноста на прстите. - Погоден За Калимба, гитара и бас гитара. - Мала големина, лесна, можете да ја носите насекаде каде што одите. Произведени од силиконски материјал и еколошки. Дизајн на дупки, дише и удобен, лесен за употреба. Не само што можат да ги заштитат прстите од болка, туку и флексибилноста на прстите. Погоден За Калимба, гитара и бас гитара. Мала големина, лесна, можете да ја носите насекаде каде што одите.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката