Војаџер VCMS17B Супер Ос Боја Задна Монтажа Набљудување Камера СО Led Слаба Осветленост Помош, Вграден Микрофон, Црна

Војаџер VCMS17B Супер Ос Боја Задна Монтажа Набљудување Камера СО Led Слаба Осветленост Помош, Вграден Микрофон, Црна

DEN 2.67

Достапност

Војаџер VCMS17 B Супер CMOS Боја Задна Монтажа Камера За Набљудување СО LED Помош При Слаба Осветленост, Вграден Микрофон, Blackkey Карактеристики Оптика Со Високи Перформанси Водоотпорен IP69 K12 волт dc моќност ориентација : огледало (обратна)Одлична ниска светлина И светла дневна светлина перформанси12 IR LEDs Microphone Dimensions : 2.76 1.76-€H X 2.07.€DGENERAL Спецификации : Електроенергетски Систем : 12vdcoperating Опсег На Напон : 10v“ 18vdcpower Потрошувачка : 217 MAOPERATING ТЕМПЕРАТУРЕН ОПСЕГ : -22°f ДО 185°c-30°c до 85°cstorage температурен опсег : - 40°f ДО 185°C-40°C до 85°coperage coperation влажност : 100% ВОДООТПОРЕН РЕЈТИНГ : Ip69koverall ДИМЕНЗИИ (Без Заграда) : 2.76" X 1.76" X 2.07" / 70 X 44.7 X 52.6 MMPRODUCT тежина (непакувани) : 0.478 lb / 217 goptical 75?Сензор : 1/3€ CMOSIris/Тип На Бленда : Електронски автоматскибрзина На Блендата : 1/60 s ~ 12 ?s Resolution : 600 TV Linesensetivity : 0 Луксузна Ориентација : Агли На Огледало : 125° D, 84° H, 67° V CMOS камерата има 320 ТВ линии и помош при слаба осветленост. Изработен е од алуминиум. Камерата користи ТЕХНОЛОГИЈА CMOS за значително подобрување на квалитетот на сликата. Сместен во водоотпорно куќиште отпорно на удари, набљудување На Задната планина Војаџер супер СМОС. Карактеристики Компатибилни со сите камери на војаџер, конектори на цик. Еден композитен излез а/в (рца). Три влезови за активирање за функции за автоматски режим. Монитор активирањето излез контрола. Спецификации Volatge : 12 V.Должина : 19". - ШКУ : КСАО507425.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката