Игра на ополи од табла на округот Чероки

Игра на ополи од табла на округот Чероки

DEN 879.84

Достапност

Како правиш игра за одличниот округот Чероки? Иако е невозможно да се вклучи сè, ние ги заглавивме сите округот Чероки што можевме во оваа кутија. Тој е полн со авантури на отворено, семејни атракции и богати традиции - малку нешто за секого! Барате забавен начин да го доживеете округот Чероки? Еве брза идеја како да играте! Купете ги омилените имоти на округот Чероки, зголемете ја киријата со собирање на градски блокови и тргување со нив за клучеви во градот. Звучи лесно? Па, додадете некои сообраќајни метеж, данок на имот и казни за паркирање и станува малку потешко и многу позабавно! Игра на Ополи одбор на округот Чероки, доцна за небото. Одлична игра за секого, од твини до возрасни! На возраст од 8 и повеќе години; 2-6 играчи. Тематски околу вашиот град!. Возбудлива и едукативна игра; Забава, игра на семејни табли; За деца и твини преку возрасни!. Изберете традиционална игра или верзија за еден час. Одличен подарок за жителите и посетителите. Доцна за играта на таблата на небото.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

BrainStorm Skydelta 52
  • Новак

BrainStorm Skydelta 52

DEN 0.67

Нимблеската и лесна бура од бура Skydelta 52 "Змејот ја носи забавата на змејот на почетниците, како и експерт