Боја Во Стилот На Креда, Внатрешност, Ултра Рамна, Тост Афион, Кварт

Боја Во Стилот На Креда, Внатрешност, Ултра Рамна, Тост Афион, Кварт

DEN 2.67

Достапност

БОЈАТА ЗА Прскање СО КРЕДА КИЛЦ е ултра мат, декоративна боја и прајмер во една за мебел за возење велосипед. Со формула за брзо сушење, Бојата СО СПРЕЈ СО КИЛЦ Креда се суши до врвна мат завршница со зголемена адхезија и издржливост на различни површини. Идеален за мали внатрешни или надворешни проекти и сложени, детални површини, овој производ може да се нанесе на дрво, метал, пластика, леан камен, плетен и многу повеќе. Испрсканите површини можат дополнително да се подобрат СО Чист ИЛИ Темен Восок за Запечатување КИЛЦ. Врвот на удобноста го намалува заморот на прстите. Површината на вашиот проект треба да биде чиста, без прашина, маснотии, восок, боја за лупење, мувла и мувла. Доколку е потребно перење, користете детергент без сапуница или ЗАМЕНА ЗА ЛАЖИЧЕ. Исплакнете добро и оставете да се исуши. Изгребете ја лабавата боја и песок на мазна површина. За оптимална адхезија за тешки површини нанесете слој прајмер КАКО Што Е Килц ОРИГИНАЛЕН Прајмер/Запечатувач/ Блокатор На Дамки Или Премиум Прајмер/Запечатувач/Блокатор на Дамки на База НА вода НА КИЛЦ. Нанесете ако температурата на површината, воздухот и производот се помеѓу 50°-90°F. Избегнувајте сликање на директна сончева светлина. Осигурајте соодветна вентилација при прскање во затворени простории. Покријте ги соседните области за да избегнете прекумерно прскање. Нанесете повеќе тенки слоеви за да спречите капење и доделување. Оставете да се исуши помеѓу секој слој. Се суши на допир за 15 минути, повторно премачкајте по 45 минути. Екстремите на температурата и влажноста можат да влијаат на сувото време и конечниот изглед. Протресете може енергично за 1 минута по мешање топката почнува да штракаат и често за време на употребата. ПОТРЕБНА ВЕНТИЛАЦИЈА : за да избегнете опасности од вдишување и согорување, не користете го овој производ освен ако не постигнете вкрстена вентилација со отворање прозорци и врати за време на нанесувањето и сушењето. Не за допир на површини претходно насликани СО БОЈА ВО СТИЛОТ НА КИЛЦ КРЕДА.Тост Афион, 12 Фл. Оз КИЛЦ Боја Во Стилот На Креда, Тост Афион, 12 Фл. ОЗ.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката