Виолетова пикси лоропеталум ниско растечко плачење зимзелена грмушка со виолетова зеленило и розови цути - целосно сонце за дел од сенка во живо на отворено растен

Виолетова пикси лоропеталум ниско растечко плачење зимзелена грмушка со виолетова зеленило и розови цути - целосно сонце за

DEN 399.84

Достапност

Purple Pixie Loropetalum е прекрасно растение кое има место во дворот на секој градинар. Тоа е џуџести сорта која достигнува само околу една до две метри висока на зрелост, што го прави одлична опција за оние со ограничен простор да растат, како што се оние со балкони или мал трем. Ова растение Pixie Loropetalum поседува темно, длабоко богато виолетово зеленило заедно со розови цвеќиња слични на ленти во пролет што го прават прекрасен поглед да се гледа. Одгледувано е да напредува во зоната на УСА : 7-10, што значи дека е прилично вешти во издржливоста на студеното време. Ова растение Purple Pixie е едноставно за грижа и бара наводнување само двапати неделно додека не се утврди целосно. За разлика од некои други растителни сорти, оваа лесно може да се засади во градини со контејнери, прозорски кутии, па дури и корпи што висат со голем успех. Функција : Во текот на целата година, виолетово плачливо зеленило . УСА Зона : 7А - 10б. Зрела големина : 1-2ft h x 4-5ft W. Изложеност на сонце : Целосно сонце до дел сенка . Почва : добро исцедена градинарска почва со богата органска материја . ѓубриво : ѓубриво со бавно ослободување во пролет. Потребно за вода : Вода 2-3 пати неделно додека не се утврди. Потоа, средно . Приближни големини на испорака : 2,5 Qt. -3-6+во T x 6-8+во W. 2 Gal. -4-7+во T x 10-14+во W. 3 gal. -5-8+во t x 12-18+во В.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Boxwood WinterGreen 3G
  • Новак

Boxwood WinterGreen 3G

DEN 1.67

Buxе род од околу 70 видови во семејството Buxaceae Вообичаени имиња вклучуваат кутија или дрво Тие се бавно р�