Женска Плејте Беспрекорна Безжична Чаша За Пена Градник За Нега

Женска Плејте Беспрекорна Безжична Чаша За Пена Градник За Нега

DEN 1.33

Достапност

Playtex Беспрекорна Безжична Пена Чаша Градник За Нега (4958). Овој безжичен, контурен градник за нега се витка со вас додека вашата големина се менува за да ви ја даде потребната удобност и поддршка. Ткаенината со х-Температура помага во регулирање на температурата на вашето тело за да останете поладни. Изработени од полиестер и спандекс. Безжичните контурни чаши имаат пена за обликување што се витка со вас додека се менува вашата големина. Триаголна прашка за внатрешна чаша помага да ги одржувате градите поддржани. Ткаенината со х-Температура реагира на температурата на вашето тело за да ви помогне да бидете поудобни. Пластичните затворачи За Нега На Брза Лента може да се отворат и затворат со една рака. Покриената еластична подлога додава дополнителна поддршка. Страните и грбот имаат покриени еластични рабови за прилагодено вклопување. Широко поставените еластични ремени се прилагодуваат напред со обложен метален хардвер. Обложени метални кука-и-затворање на очите во задниот дел. Погледнете Ги Коментарите на Монтер подолу за бројот на куки. Трико назад. Без ознаки за удобност. Основи на Градник за нега/Мајчинство : која е разликата помеѓу градник за мајчинство и градник за нега? Кога треба да ги купите овие градници? Томима одговара на вашите прашања и дава специјални совети за тоа како, кога и зошто да купите градници за нега/мајчинство. Ве молиме Запомнете : Измерете се само 3 недели пред датумот на достасување за да ја пронајдете оптималната големина на градникот за нега. Пена-чаша градник за нега што се прилагодува на вашата променлива форма. Кога сте доилка, големината на градникот постојано се менува. Затоа ќе го сакате овој безжичен градник од Нашата Колекција За Медицински Сестри Playtex. Се витка за да одговара на вашата променлива форма, така што е тука за вас до крај. Свиленкаста, растеглива ткаенина се чувствува смирувачки покрај вашата кожа. Беспрекорните надворешни чаши изгледаат ултра-мазни под облеката. Тенките внатрешни чаши од пена даваат обликувана поддршка без прикажување. Вградената Технологија Х-Темп ви помага да бидете удобно ладни. Клиповите за брза лента се одвојуваат за неколку секунди за лесна, удобна нега. Поедноставениот систем за димензионирање ви помага да го пронајдете најдоброто вклопување. Повеќе причини за купување : дизајнот На градник За поддршка на Трусупорт обезбедува крајна 4-насочна поддршка. Затворањето на грбот со кадифен облик има три широки редови на прилагодливи куки и очи. Предните ремени за одвојување се прилагодуваат напред за погодност. Прилагодениот стил на вештачка обвивка ви дава шик модерен изглед. Исто Како Playtex Нега Градник Стил 4958 продадени во продавници.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката