Флеш Печат Течни Гумени Заптивната Обвивка, Галон, Јасно

Флеш Печат Течни Гумени Заптивната Обвивка, Галон, Јасно

DEN 557.92

Достапност

Течноста за флексибилна Заптивка е течна гума, во конзерва. За разлика од традиционалните бои, Течноста За Флекс Заптивка започнува како густа течност, која може да навлезе во пукнатини и дупки за да формира водоотпорна, водоотпорна заптивка. Лесен за употреба, само четка, се тркалаат натопи или истурете за брзо запирање на протекување.Течноста за флексибилна Заптивка може да се користи за различни апликации за обложување и заптивање. Како што Се Гледа НА ТЕЛЕВИЗИЈА, Течната Гума Со Флекс Заптивка во Конзерва, 1 Галон, Течноста За Проѕирна Флекс Заптивка е течна гума во конзерва. Сега можете да ја четкате, тркалате, натопите или истурете. Користете каде и да ви треба водонепропустлива, флексибилна гумена обвивка. Продолжува мазно и брзо покрива, запечатувајќи вода, воздух и влага. Спречува ' рѓа и корозија. Мувла и хемиски отпорни. Заеднички Флекс Печат Течни Апликации покрив и олук поправки. Езерца и птица бања собранието и поправки. Подруми и темели. Алатки и спортска опрема надградби и поправки. Автомобили, камиони и комбиња. Р.в. поправки. Кампери и приколки. Чамци и опрема за водени спортови. Самостојни проекти, изработка и хоби. Препорачани површини. Бетон. Стакло. Брик. Штуко. Ѕидарски. Вуд. Бакар. Пластика. Плочка. Ткаенини. Жици. Винил. Фиберглас. Керамика. Порцелан. Метал. Алуминиум. Природни камења. Пена. Асфалт. ЕИФС. ТПО. Пвц. ЕПДМ. ЦСПЕ. Хипалон полиуретани.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката