Дорман 602-309АС Мотор на Бришачот На Шофершајбната И Склоп на Поврзување За Специфични Модели На Форд Линколн, Природни

Дорман 602-309АС Мотор на Бришачот На Шофершајбната И Склоп на Поврзување За Специфични Модели На Форд Линколн, Природни

DEN 5052.48

Достапност

Преносот на бришачот на шофершајбната или моторот не успеа? Поправете го брзо и целосно првиот пат со овој сосема нов склоп на мотор и менувач на бришачи што одговара на функцијата и перформансите на оригиналната опрема. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Целосна замена - ова склопување ги вклучува и моторот на бришачот на шофершајбната и преносот/врската како единица. Решение за заштеда на време - замена на целото склопување на едно работно место го намалува времето на трудот и обезбедува точно склопување. Економично решение-нуди оригинално вклопување и функционирање на опремата по конкурентна цена. Доверлив квалитет-поддржан од тим дизајнери и инженери во Соединетите држави. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Експедиција : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 Форд Ф-150 Наследство : 2004 Форд Ф-150 : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 форд Ф-250 : 1997, 1998, 1999. Линколн Блеквуд : 2002, 2003 Линколн Навигатор : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката