Пентел Енергел Легура Гел Пенкало, Црно Мастило, Аквамарин Барел

Пентел Енергел Легура Гел Пенкало, Црно Мастило, Аквамарин Барел

DEN 1.00

Достапност

Пенкалото за течен гел ШТО може да се повлече Од Легурата Pentel® Energel Е исклучително дизајниран инструмент за пишување дизајниран за оние кои сакаат да дадат изјава. Технологијата со мастило со високи перформанси ги комбинира најдобрите квалитети на течно и гел мастило за супер – мазно искуство за пишување што го сакаат леваците-Без Брисеви, Без Дамки, Без Глобуси. Одличен подарок за секоја пригода, бурето од легура доаѓа во различни метални сјај и вклучува карактеристичен, текстуриран стисок за поголема удобност при пишување. Металниот врв од 0,7 мм пишува средни линии и се полни со секое полнење На Енергија. Тоа е поддржано од Ограничената Доживотна Гаранција на Пентел. Пенкалото за течен гел ШТО може да се повлече Од Легурата Pentel® Energel Е исклучително дизајниран инструмент за пишување за оние кои сакаат да дадат изјава. Технологија со мастило со високи перформанси ? Нема Брисеви, Нема Дамки, Нема Глобуси. Карактеристичен, текстуриран зафат обезбедува поголема удобност при пишување. 0,7 мм метален врв пишува средни линии. Пополнување. Ограничена Доживотна Гаранција.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката