Мешунки Од К-Шолја Со Вкус На Кафе на пит, Мешунки Од Ванила Цимет Со Една Порција Компатибилни Со Пиварите Кеуриг

Мешунки Од К-Шолја Со Вкус На Кафе на пит, Мешунки Од Ванила Цимет Со Една Порција Компатибилни Со Пиварите Кеуриг

DEN 1.67

Достапност

Пит маестрално спарува исклучително кафе со природни вкусови, за вкусна чаша со вкус со богатство и длабочина на притискање на копче. Сладоста на нашето лесно печено, единечно потекло Бразил ги надополнува ароматичните ноти на грав од ванила слоевити со благ, затоплувачки вкус на цимет. Додавањето малку млеко или крем ќе ги извади слатките и избалансирани призвуци на секоја чаша. Содржи една (1) Кутии од 22 мешунки к-Шолја кафе со вкус на Цимет Од Ванила На Пит. Мешунки Со Вкус На Цимет Од Ванила : Лесно печено кафе со природни вкусови. Ароматични белешки на ванила грав пријатна до благ, затоплување цимет. Без Вештачки Вкусови : ние маестрално го спаривме исклучителното бразилско кафе со едно потекло со природни вкусови. Секоја декадентна чаша има цело тело и мазна завршница, совршено подобрена ако се додаде допир на млеко или крем. Методи на подготовка : единечна порција На Пит, Мешунките За Рециклирање К-Чаши се компатибилни со сите Пивари Кеуриг К-Куп. Пит нуди И Средно И Темно Печено Кафе во К-Шолји, Мелено И Цело зрно. Извори Со Влијание : кафето што го купувате може да влијае на благосостојбата на луѓето и планетата. Пит е активно ангажиран во возење позитивно влијание во заедниците каде што се одгледуваат нашите кафиња.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката