Органска долина Ултра ултра-филтрирана висока протеин 2% намалена масна органска лактоза без чоколадо млеко, Оз

Органска долина Ултра ултра-филтрирана висока протеин 2% намалена масна органска лактоза без чоколадо млеко, Оз

DEN 1.00

Достапност

Органска долина Ултра ултра-филтрирана 2% намалена масна органска лактоза без чоколадо млеко ги нуди целиот вкусен вкус на редовно чоколадно млеко, со повисок протеин и помал шеќер. Ова органско чоколадно млеко започнува со пасишта одгледувани крави. Нивното млеко е нежно филтрирано, концентрирајќи ја кремастата, млечна добрина додека го намалува шеќерот и го зголемува протеинот. Ензимот на лактаза се додава за да се направи оваа млечна лактоза. Додавањето на холандската какао за органска фер трговија додава слој на чоколадна добрина на ова органско млеко без лактоза. Секоја сервирање спакува импресивни 13 грама протеини, не содржи вештачки засладувачи и има 50% помалку шеќер од редовната чоколадна млеко. Ова чоколадо ултра-филтрирано млеко е совршено за масата за појадок, пијалок после училиште, попладневна закуска и пошироко. Погодното 56 FL Oz Organic Chocolate Milk Milk Carton има капаче за пресврт за лесно отворање и затворање. Еден 56 fl оз картон на органска долина Ултра ултра-филтрирана висока протеин 2% намалена масна органска лактоза без чоколадо млеко. Органско 2% млеко што е нежно филтрирано за да се намали шеќерот и да се зголеми протеинот, при што ензимот на лактаза се додава за отстранување на лактозата. Богато, кремасто, чоколадно намалено масно млеко од пасишта одгледувани крави. Ова 2% чоколадно млеко е совршено за масата за појадок, пијалок после училиште, попладневна закуска и пошироко. УСДА сертифициран органски - ние никогаш не користиме ГМО, антибиотици, синтетички хормони или токсични пестициди.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката