Небесни зачини заспано време Хербален чај, к-куп дел за пиварите на Keurig

Небесни зачини заспано време Хербален чај, к-куп дел за пиварите на Keurig

DEN 202.88

Достапност

Утешната арома на спиењето и совршено избалансиран вкус се постигнуваат со мешање на смирувачки хербални состојки од целиот свет, вклучително и цветен египетски камилица, кул шпирминт од северозападниот дел на Пацификот и жива лимоноса на Гватемала. Утешната арома и совршено избалансиран вкус што ви помагаат да го завршите денот . чај со кофеин. Кошер Сертифициран - Стар -К. Од 1969 година, небесните зачини ги мешаат најдобрите билки, чаеви, зачини и ботаники од полињата и шумите на светот за да ги создадат нашите вкусни природни чајни сорти . Keurig Brewed е посветен на уметноста и науката за да ви го донесе кафето што го сакате, секој пат.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката