Трговска марка ликовна уметност „Мода прва III“ платно уметност од Крис Пашке

Трговска марка ликовна уметност „Мода прва III“ платно уметност од Крис Пашке

DEN 1.00

Достапност

Уметник : Крис Пашкесјубјект : Сè уште начин на живот : Тип на глампродукција : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има усни стап што седи над светло розова позадина. Истакнати бои : бело, сиво, розово, тен, црно, црвено, портфолио на црвено диво јаболко/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Стап за усни седи над светло розова позадина.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката