Трговска марка ликовна уметност „Последен повик“ платно уметност од Крег Снодграс, црна мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Последен повик“ платно уметност од Крег Снодграс, црна мат, црна рамка

DEN 1.67

Достапност

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „последен повик“ платно уметност од Крег Снодграс, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Крег Снодграс. Тема : Графичка илустрација. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, Matted Rramed Art Piece има самовила што се појавува над роботот што лежи во тревата под ryвездено небо. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката