CTTW 14K Бело злато IGL овластен

CTTW 14K Бело злато IGL овластен

DEN 1759.84

Достапност

Овој 1-1/4 Карат Т.В. Сертифициран сет за невестински дијаманти доаѓа со ангажман прстен и дијамантски свадбен бенд. Овој елегантен дијамантски невестински сет за неа е изработен во 14 KT бело злато. 1,0 ct. Т.В. Тркалезната дијамант е монтиран во традиционално поставување четири-наназад во центарот на прстенот за ангажман со дополнителни тркалезни дијаманти со тежина од 1/4 карати во свадбениот бенд. Невестинскиот сет има вкупна тежина на дијамант од 1-1/4 карати. 1 1/4 CTTW 14 K Бело злато IGL Сертифициран.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката