Акрилна боја на ТАЛЕНС АКТРИСКИ БИЗА 750 МЛ-УЛТРАМАРИН

Акрилна боја на ТАЛЕНС АКТРИСКИ БИЗА 750 МЛ-УЛТРАМАРИН

DEN 127.84

Достапност

Акрилиците за создавање на уметност Talens се прават со употреба на 100% акрилна смола и се произведуваат во истата холандска фабрика што произведува стандард на Амстердам и стручни акрилици. Опсегот на бои исклучува неколку пигменти со висока цена, но сепак користи пигменти со висок квалитет за боја со високи перформанси по вредност на вредноста. Овој акрилик може да се користи како што е или разрешен со вода, се суши на свилен сјај што може брзо да се обои, и е водоотпорен кога е сув. 750мл тегла. Ултрамарин (504). Гордо изработен во Холандија. Совршено за аспирантиот уметник. Нивото на квалитет е совршено за почетниот уметник. Пигменти со висок квалитет, многу лесни. Совршен за забави за сликање.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката