Компас Duratek T75HD Не-ткаени јакна за дожд

Компас Duratek T75HD Не-ткаени јакна за дожд

DEN 2.33

Достапност

Не-ткаената јакна за дождови Duratek HD T75 е исклучително дише и водоотпорна поради микропорозната технологија Raintek. Оваа цврста и издржлива јакна има целосно прилагодлив/отстранлив аспиратор, водоотпорни џебови со патент со рака, еластични отвори за лента/ракави на половината и 100 проценти прислушувани/запечатени споеви. Со дизајн на бомбардерски стил, оваа јакна е одлична за активност што бара дополнителни тешки водоотпорни перформанси. Compass 360 Duratek T75 HD Не-ткаени јакна за дожд : The Duratek HD T75 неткаена јакна за дожд е исклучително дише и водоотпорна како резултат на микропорозната технологија Raintek. Оваа цврста и издржлива јакна има целосно прилагодлив/отстранлив аспиратор, водоотпорни џебови со патент со рака, еластични отвори за лента/ракави на половината и 100 проценти прислушувани/запечатени споеви. Со дизајн на бомбардерски стил, оваа јакна е одлична за активност што бара дополнителни тешки водоотпорни перформанси.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Машки Дожд
  • Новак

Машки Дожд

DEN 0.67

Класичниот мазен дожд од ИЗОД ќе биде суштински во секој плакар за палто оваа година Водоотпорната обви