DA VINCI MINIMAKER 3D печатач ~ 6 x6 x6 Изграден волумен

DA VINCI MINIMAKER 3D печатач ~ 6 x6 x6 Изграден волумен

DEN 479.68

Достапност

Серија Da Vinci Mini & Minimaker : Изградени со вашето семејство во умот, овие печатачи се совршени за домот, од спалната соба до подрумот. Совршен апарат : Воведете ги вашите деца со возбудувањата на 3Д печатење или месечина и развијте свои 3Д креации кога децата се во кревет. Тежина на ситно 17lb, мини серијата DA Vinci е лесна и доволно мала за лесно да се движи низ домот, без оглед на кој проект работите. Набавете и создадете 3 D модели лесно : Барате да го поправите тоа скршено фитинг за бања? Па, прелистајте низ илјадници бесплатни 3Д модели на нашата онлајн 3 D галерија. Само преземете ги датотеките што ви се допаѓаат, отворете ги во Xyz Maker - нашиот 3 D моделирање и софтвер за подготовка на датотеки за печатење - и печатење. Уште подобро, лесен за употреба интерфејс на Xyz Maker го олеснува креирањето на вашиот сопствен 3Д модел, дозволувајќи ви да ги прилагодите секојдневните предмети за домаќинството, брзо и лесно. Игра. Направи. Дознајте : Minimaker Da Vinci е одличен печатач на десктоп на ниво на влез. Создадете предмети за домаќинство или играчки за вашите деца брзо и лесно со овој иновативен и лесен печатач. Лесен и превозник : Тежина помалку од 18lb, миниматорот Да Винчи е доволно лесен за лесно да се движи низ вашата куќа. Мала големина, голема волумен на печатење : со 5,9 "x 5,9" x 5,9 "алуминиумски печатен кревет, печати поголеми и поквалитетни предмети на помал печатач. Одржување без стрес : Доаѓа целосно собрани со софтвер за автоматско ниво, правење поставување, калибрација и одржување едноставно. Совршени отпечатоци Прв пат : Сите наши материјали за печатење се проверени и претходно тестирани, така што кога ќе отпечатите модел користејќи го нашиот 3 D софтвер XYZMaker, сите поставки за печатење се пресметани за вас. Едноставно вчитајте го вашиот модел и притиснете Печатете за да добиете резултати од Велики секој пат. Безбедно за домот : Средба UL 、 CE 、 FCC 、 VCCI 、 RCM стандарди и користење на биоразградлив и материјал за печатење без DEHP, овој печатач е изграден со безбедност во умот. Резолуција на слојот : 100 - 400 микрони Димензија на печатење : 5,9 x 5,9 x 5,9 инчи Брзина на печатење : 120 mm / s Материјали за печатење : PLA / тешка PLA / PETG.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката